Prof. UwB, dr hab. Urszula Wróblewska – profesorka, pedagogożka, nauczycielka akademicka, trenerka uważności i technik relaksacji, instruktorka nordic walking, autorka programu obniżania poziomu stresu ,,TiT” oraz zajęć edukacyjnych dla młodzieży: Stop. Stacja: Relaksacja, współautorka metody HorseOff.
Posiadam dwudziestoletnie doświadczenie dydaktyczne, badawcze i naukowe. Jestem autorką ponad 90 publikacji, uczestniczyłam w 50 konferencjach i sympozjach zagranicznych i krajowych, brałam udział w 15 stażach i wyjazdach studyjnych, zrealizowałam 10 grantów naukowych i społecznych.
Jestem absolwentką studiów pedagogicznych (5-letnie studia magisterskie, UwB), psychologicznych (2-letnie studia podyplomowe z uważności, SWPS w Warszawie), ekonomicznych (roczne studia podyplomowe z zarządzania kapitałem ludzkim, UWM w Olsztynie). Ukończyłam cykl szkoleń MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) przy certyfikowanym nauczycielu z Institute for Mindfulness – Based Approaches. Od 2003 roku systematycznie uczęszczam na zajęcia jogi i samodzielnie rozwijam praktykę mindfulness. Od 2018 roku doskonalę swoją ścieżkę uważności pod opiekę Żanety Hołowni, dyplomowanej nauczycielki jogi Sivanandy z Yoga Alliance USA.
Ponadto stale podnoszę swoje kwalifikacje, ukończyłam liczne warsztaty i kursy doskonalące ze wsparcia i pomocy terapeutyczno – pedagogicznej, z mindfulness i technik relaksacyjnych (m.in.: Techniki oddechowe według Butejki; Rozluźnij się – Trening radzenia sobie ze stresem i uwalniania napięcia z ciała oraz umysłu poprzez ćwiczenia wprowadzające spokój i odprężenie; Mindfulness czyli elementy treningu uważności; Wykorzystanie technik relaksacyjnych w walce ze stresem; Zajęcia rozwijające umiejętności zapamiętywania i uczenia się) oraz ze wsparcia i pomocy terapeutyczno – pedagogicznej.
Posiadam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć, warsztatów i kursów opartych na własnych autorskich programach z zakresu uważności. Od kilku lat organizuję studentom systematyczne zajęcia z uważności, i badam skuteczność mindfulness w procesie edukacyjnym, dlatego nazywają mnie ,,profesorka od stresu”. Prowadzę zajęcia relaksacyjne z seniorami, warsztaty z mindfulness dla nauczycieli, oraz kursy grupowe w ramach turnusów psychologiczno – terapeutycznych.
Ponadto jestem mamą, partnerką, kobietą zaangażowaną i szczęśliwą, która spełnia się na wielu obszarach codzienności. Ale też wiem jak to jest być w ciągłej gonitwie myśli, w stresie, z problemami i trudnościach. Moim antidotum jest uważność i przeżywanie życia w jego jedynym i niepowtarzalnym momencie. W mindfulness znalazłam dystans, zrozumienie i współczucie dla siebie i innych. Kocham życie, moją rodzinę, przyjaciół, spokój i każdą porę roku. Lubię inspirujące i uczące spotkania z ludźmi, czytać i pisać książki, podróżować daleko i spacerować całkiem blisko. Jestem zaciekawiona światem. Jestem wdzięczna za różnorodność postaw i poglądów, za przyrodę oraz za każdy dzień, który minął, trwa i będzie.
mgr. inż. Malecki Tomasz – absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie , studia ukończone w 1982 roku. Specjalizacja hodowla koni. Od ukończenia studiów związany z hodowlą zwierząt. Specjalista w zakresie żywienia i utrzymania zwierząt hodowlanych. Nierozerwalnie od 40 lat związany ze zwierzętami hodowlanym, a końmi w szczególności. Obserwacja zwierząt zaspakajanie ich potrzeb i wykorzystanie ich umiejętności w pracy z ludźmi i dla ludzi przerodziło się w pasję.
Hodowla koni i obcowanie z nimi od 20 lat we własnej stadninie koni przerodziło się w niecodzienną i pasjonująca przygodę z tymi zwierzętami.
Posiadam umiejętności instruktorskie i terapeutyczne i hipoterapeutyczne potwierdzone stosownymi certyfikatami.
Lata pracy z ludźmi dziećmi i osobami niepełnosprawnymi pozwoliło mi dostrzec w koniach to czego inni jeszcze nie dostrzegli.
Jestem doskonałym obserwatorem ich zachowań w relacjach z ludźmi. Jestem z nimi od 20 lat na co dzień.
Ukończyłem podyplomowe studia informatyczne aby wspomagać w nowoczesny sposób swoją pracę ze zwierzętami. Informatyka ułatwia panowanie nad potrzebami ludzi i zwierząt. Wykorzystuje nowoczesne oprogramowania do szukania optymalnych sposobów żywienia i utrzymania zwierząt hodowlanych.
Te umiejętności pozwoliły mi zbudować nowoczesny sposób na wykorzystanie koni w terapii z ludźmi HorseOff.
Posiadam także ogromne umiejętności marketingowe które nabyłem w trakcie pracy na stanowiskach kierowniczych w firmach zajmujących się produkcją pasz dla zwierząt ich dobrostanem a także wytwarzaniem nowoczesnych sposobów utrzymania zwierząt.
Jestem fanatykiem pozostawiania zwierząt jak najbliżej ich naturalnego środowiska, a jeśli to trudne to jak najbliżej ich potrzeb behawioralnych i psychicznych.
Dostrzegam wielki potencjał w pracy ze wszystkimi zwierzętami hodowlanymi, a końmi w szczególności czego moja stadnina i moje konie są przykładem.
Jaki jesteś dla zwierząt taki jesteś naprawdę – to moja dewiza.
Dramat każdego zwierzęcia jest dla minie taki sam jak najbliższej osoby.
Posiadam łatwość w komunikowaniu się z ludźmi a co za tym idzie i ze zwierzętami.
Jestem mimo upływu lat otwarty na nowoczesność w hodowli zwierząt rozumiejąc czasy jakich żyjemy.
Będąc doświadczonym zootechnikiem wiem ile pracy trzeba wkładać w pracę ze zwierzętami aby produkować mleko, mięso i prowadzić prace hodowlane i terapeutyczne ze zwierzętami.